Backend Engineer with Kafka
  • Białystok
Białystok, Białystok, Województwo podlaskie, Polska
Clurgo
14. 8. 2024
Informacje o stanowisku

Miejsce pracy: Praca zdalna

Wynagrodzenie: 23 520 do 26 880 zł netto + VAT

Clurgo to firma stworzona przez developerów dla developerów. Odnajdą się u nas pasjonaci nowych technologii takich jak Java, Node, Modern Frontend, jak i mikroserwisów. Jesteśmy firmą projektową skupioną na dostarczaniu rozwiązań IT dla naszych Klientów, przy zachowaniu dobrych praktyk programistycznych oraz work-life balance. Realizujemy projekty dla różnych branż - od małych projektów start-upowych, przez wysokobudżetowe projekty dla międzynarodowych firm.

Sprawdź, czy ten projekt jest tym, którego szukasz

✅Projekt realizowany jest dla jednego z naszych zagranicznych Klientów z branży logistycznej, który jest liderem w dziedzinie globalnych rozwiązań logistycznych. Produkt klienta koncentruje się na rozwoju systemu zarządzania transportem morskim w kontekście globalnym.

W tej roli Backend Engineer z Kafką będziesz miał kluczowy wpływ na rozwój i integrację systemów, zapewniając płynne przesyłanie strumieniowe zdarzeń i danych pomiędzy różnymi aplikacjami wchodzącymi w skład produktu. Twoje zadania będą obejmować również konfigurację i optymalizację systemu kolejkowego oraz rozbicie monolitu na mniejsze mikroserwisy. Praca odbywać się będzie w Architekturze sterowanej zdarzeniami (Event-driven architecture).

✅Technologie: Kafka, Kafka Stream, Kafka Connect, Schema Registry, Kafka Topology Test Driver, Spring, Spring Cloud Stream, Junit, Java

✅Widełki: 23 520 do 26 880 zł net + VAT

✅Metodyka pracy - Agile

Szukamy Ciebie, jeśli:

posiadasz min. 3 lata doświadczenia jako Backend Engineer z Kafką.

projektowałeś i rozwijałeś architekturę opartą na wydarzeniach w oparciu o Kafkę i Kafka Stream.

projektowałeś i rozwijałeś ELK pipelines, indeksy, dashboardy i alerty.

jesteś chętny na prowadzenie dyskusji dotyczących architektury oraz projektowanie aplikacji do strumieniowego przetwarzania zdarzeń opartych na Kafka, jak również posiadasz doświadczenie w projektowaniu całościowym podejścia do architektury opartej na zdarzeniach.

nie jest Ci obce konfigurowanie konektorów Kafka oraz Kafka topics.

opracowywałeś efektywne i oparte na zdarzeniach przetwarzanie strumieniowe Kafka zgodnie ze specyfikacją projektową.

pracowałeś z takimi komponentami Kafki jak: Kafka Streams (w tym Processor API), Kafka Connect, Schema Registry, co pozwala Ci na efektywne zarządzanie i przetwarzanie dużych ilości danych w czasie rzeczywistym.

nie jest Ci obcy Kafka Command Line Interface (CLI) do zarządzania i wykonywania zapytań oraz praca w Event-driven architecture.

Tworzyłeś w projektach procesy DevOps dla Kafki.

posiadasz bardzo dobrą znajomości języka angielskiego – min. B2. Zespół jest międzynarodowy.

✅Mile widziane doświadczenie z Confluent Kafka Cloud

Posiadasz doświadczenie w konfiguracji kolejek w projekcie i wiesz jak podejść do ich implementacji. A może nawet wdrażałeś w projekcie Kafkę? Tym bardziej zachęcamy do aplikowania i możliwości ponownego wdrożenia i rozwoju!

Zadania:

  • Projektowanie i rozwijanie architektury opartej na wydarzeniach w oparciu o Kafka & Kafka Streams
  • Zaprojektowanie i rozwój ELK pipelines, indeksów, dashboardów i alertów
  • Zaprojektowanie całościowe podejścia do architektury opartej na zdarzeniach
  • Prowadzenie dyskusji na temat architektury opartej na projektowaniu strumieniowaniowym wydarzeń w oparciu o Kafkę oraz jej rozwój
  • Efektywne i oparte na zdarzeniach przetwarzanie strumieniowe Kafka

Czego możesz się spodziewać?

  • Współpracy w oparciu o kontrakt B2B
  • Pracy zdalnej
  • Prawdziwego work-life balance - w tej kwestii nie wierzymy w półśrodki
  • Płaskiej struktury i niekorporacyjnej atmosfery
  • ‍♀Benefitów: opieka medyczna, karta multisport, lekcje języka angielskiego
  • Elastycznych godzin pracy
  • Integracji - lubimy spędzać razem czas
  • Profesjonalnego i procesu rekrutacyjnego – zawsze otrzymasz od nas feedback niezależnie od decyzji.

Poznaj nas lepiej https://www.facebook.com/clurgo/

  • Praca Białystok
  • Białystok - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 988
    19 648