Azure DataBricks Engineer
  • Zamość
Zamość, Zamość, Województwo lubelskie, Polska
CRODU
20. 9. 2024
Informacje o stanowisku

⏳ Czas projektu: 9 tygodni (prawdopodobne przedłużenie)

Forma pracy: 100% zdalnie, full time

⏰ Start: 10.2024

Cześć!

Dla naszego klienta z USA poszukujemy Azure DataBrick Engineera. Projekt nad Data Warehouse dla firmy zajmującej się usługami finansowymi. Twoim zadaniem będzie migracja pipelineów z SQL, Yellowbrick i Oracle (300 baz danych). Dodatkowo mogą pojawić się zadania związane z integracją baz w czasie zbliżonym do rzeczywistego (przy wykorzystaniu systemu komunikacji NATS). Projekt jest obszerny, dlatego po zakończeniu migracji przewidujemy możliwość podjęcia u klienta innych zadań.

Poszukujemy osoby, która biegle zna Pythona. Dla klienta kluczowa jest obycie w środowisku Azure oraz znajomość DataBricks i Apache Spark.

Zespól jest europejsko-amerykański z przewagą na specjalistów z Europy (Rumunia), dzięki temu praca nie wymaga standardowego overlapu z USA (praca od 9-10 do 17-18).

Zakres obowiązków:

Zaplanowanie i przeprowadzenie migracji baz danych

Integracja baz danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego

Ścisła współpraca z zespołem data engineerów, data scientistów oraz architektów

Wymagania:

⚡ Udokumentowane solidne doświadczenie w pracy jako Data Engineer

⚡ Bardzo dobra znajomość platformy DataBricks oraz Apache Spark

⚡ Bardzo dobra znajomość Python

⚡ Doświadczenie w przeprowadzaniu migracji danych

⚡ Doświadczenie w pracy w środowisku Microsoft Azure (np. Data Factory, Synapse, Logic Apps, Data Lake)

⚡ Doświadczenie w pracy z SQL i Oracle

⚡ Znajomość YellowBrick lub podobnych platform

⚡ Umiejętności interpersonalne i zespołowe

⚡ Umiejętność podejmowania inicjatywy i samodzielność

⚡ Angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację w zespole

Mile widziane:

⚡ Doświadczenie w projektowaniu i optymalizacji przepływów danych za pomocą, DBT, SSIS, TimeXtender lub podobnych rozwiązań (ETL, ELT)

⚡ Doświadczenie z dowolnymi platformami big data lub noSQL (Redshift, Hadoop, EMR, Google Data itp.)

Jak działamy i co oferujemy?

Stawiamy na otwartą komunikację zarówno w procesie rekrutacji jak i po zatrudnieniu - zależy nam na klarowności informacji dotyczących procesu i zatrudnienia

Do rekrutacji podchodzimy po ludzku, dlatego upraszczamy nasze procesy rekrutacyjne, żeby były możliwie jak najprostsze i przyjazne kandydatowi

Pracujemy w imię zasady "remote first", więc praca zdalna to u nas norma, a wyjazdy służbowe ograniczamy do minimum

Oferujemy prywatną opiekę medyczną (Medicover) oraz kartę Multisport dla kontraktorów

  • Praca Zamość
  • Zamość - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045