ASYSTENT RODZINY
  • Tychy
Tychy, Budowlanych 59, 43-100 Tychy, powiat: m. Tychy, woj: śląskie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach
15. 8. 2024
od 4 900 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

Zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku:
- opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny
i w konsultacji z pracownikiem socjalnym
- opracowywanie we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej
pieczy zastępczej planu pracy z rodziną , który jest skoordynowany z planem
pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej
- udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu
umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego
- udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych
- udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
z dziećmi
- wspieranie aktywności społecznej rodzin
- motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych
- udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy
zarobkowej
- motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu
kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności
psychospołecznych
- podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia
bezpieczeństwa dzieci i rodzin
- prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci.
- prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną
- sporządzanie na wniosek sądu opinii o rodzinie i jej członkach
- współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi
organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi
się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny
- współpraca z zespołem interdyscyplinarnym lub grupą roboczą lub innymi
podmiotami, których pomoc przy wykonywaniu zadań uzna się za niezbędną.
- współpraca z pracownikiem socjalnym w zakresie realizacji zadań dotyczących
wpierania rodzin
- prowadzenie wszelkiej niezbędnej na stanowisku pracy dokumentacji oraz akt
klientów.

Inne wymagania
Wymagania w stosunku do kandydatów:
1. wymagania niezbędne:
a/ wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku pedagogika,psychologia,
socjologia, nauki o rodzinie, praca socjalna
lub
wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu
pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentowany co najmniej roczny staż pracy z
dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi (zakres programowy szkolenia
określony na podstawie art. 12 ust. 3 Ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy
zastępczej) i udokumentowany co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną
lub
wykształcenie średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także
udokumentowany co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną .
- kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska
nie jest mu zawieszona ani ograniczona.
- kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku gdy taki obowiązek w
stosunku do niego wynika z tytułu egzekucyjnego.
- kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub
umyślne przestępstwo skarbowe.
- kandydat posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni
praw publicznych.
- kandydat nie prowadzi postępowań z zakresu świadczeń realizowanych przez
gminę.
- kandydat wykazuje się znajomością ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu
i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2022 r. poz. 447 ze zm.) oraz aktów
wykonawczych do niej.
- kandydat wykazuje się znajomością ustawy Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy.
2. Wymagania dodatkowe:
- samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań,
- odpowiedzialność za wykonywanie powierzonych zadań,
- wysoki stopień empatii,
- nieposzlakowana opinia,
- kreatywność,
- umiejętność obsługi komputera w środowisku MS Windows oraz pakietu Office,
- umiejętność pracy w zespole.

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę w zastępstwie

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
inna

Wyksztalcenia
wyższe (w tym licencjat), prawnicze

  • Praca Tychy
  • Asystent Tychy
  • Asystent stomatologiczny Tychy
  • Asystent zarządu Tychy
  • Tychy - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536