Architekt rozwiązań cloud
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
ORLEN S.A.
31. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska:

  • Analizowanie dostępnych rozwiązań chmurowych (np. AWS, Azure, Google Cloud) w kontekście wymagań projektowych i biznesowych Digital Lab
  • Planowanie i nadzór nad procesem testowej migracji zasobów i aplikacji do środowisk chmurowych, zapewniając minimalizację ryzyka i przestojów
  • Monitorowanie i analiza wykorzystania zasobów chmurowych, wdrażanie najlepszych praktyk w celu optymalizacji kosztów i wydajności
  • Udzielanie wsparcia technicznego zespołom projektowym i deweloperskim, promowanie najlepszych praktyk w zakresie wykorzystania technologii chmurowych

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe informatyczne
  • Kilkuletnie doświadczenie pracy w projektowaniu i/lub wdrażaniu środowisk chmurowych opartych na jednej z platform AWS, Azure, Google Cloud oraz głębokie zrozumienie oferowanych przez nie usług
  • Doświadczenie w nadzorowaniu procesów migracji zasobów i aplikacji do środowisk chmurowych, w tym planowanie i minimalizacja ryzyka oraz przestojów
  • Znajomość metodyk zarządzania projektami (np. Agile, Scrum) i narzędzi wspierających proces projektowy (np. Azure DevOps, JIRA, Confluence) oraz umiejętność współpracy z zespołami biznesowymi i technicznymi
  • Praktyczna wiedza w monitorowaniu, analizie wykorzystania zasobów chmurowych i wdrażaniu strategii optymalizacji kosztów i wydajności
  • Umiejętność udzielania wsparcia technicznego i doradztwa zespołom projektowym i deweloperskim, promowanie i wdrażanie najlepszych praktyk wykorzystania technologii chmurowych
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Prawo jazdy kat. B
  • Skuteczność w działaniu oraz odpowiedzialność biznesowa
  • Nastawienie na ciągły rozwój i umiejętność czerpania z różnych perspektyw

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie (w tym system premiowy)
  • Praca w nowoczesnym, międzynarodowym koncernie
  • Możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin
  • Wyzwania zawodowe na światowym poziomie
  • Uczestnictwo w dużych, nowatorskich projektach
  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod pracy

Dodatkowo otrzymasz

  • Mobilność wewnątrz Grupy ORLEN i możliwości rozwoju w zagranicznych spółkach
  • Mentoring pracowniczy wspierający Twój rozwój zawodowy
  • Programy well-beingowe wspierające dobrostan
  • Program wspierający rodzinę
  • Dostęp do platformy kafeteryjnej

  • Praca Warszawa
  • Architekt Warszawa
  • Architekt wnętrz Warszawa
  • Architekt krajobrazu Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080