Architekt IT / Architektka IT
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska
BIK
16. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Zygmunta Modzelewskiego 77a, Mokotów, Warszawa

Umowa o pracę

Poziom stanowiska: Specjalista / Starszy Specjalista

Praca hybrydowa

Pełny etat

Technologie i metodyki których używamy

  • Enterprise Architect
  • Sztuczna Inteligencja (AI)
  • Agile/Scrum
  • Chmura obliczeniowa
  • Konteneryzacja

O projekcie

Poszukujemy Architekta IT otwartego na nowe technologie, gotowego na wyzwania związane z pracą z klientami i partnerami technologicznymi.

Twój zakres obowiązków

Nasze wymagania:

  • Zapewnianie wsparcia technicznego i merytorycznego podczas realizacji projektów.
  • Prowadzenie i zarządzanie zespołem architektów, w tym planowanie zadań oraz rozwijanie kompetencji członków zespołu.
  • Opracowywanie standardów architektonicznych i dokumentacji projektowej.
  • Utrzymanie spójności i zgodności z przyjętymi standardami i pryncypiami.
  • Prowadzenie analizy problemów związanych z tworzeniem i utrzymaniem architektury korporacyjnej.
  • Identyfikowanie i rozwiązywanie problemów technicznych oraz organizacyjnych.
  • Prowadzenie projekty badawcze i rozwojowych
  • Współpraca z integratorami IT, oraz z innymi jednostkami w obszarze IT,
  • Szkolenia pracowników w zakresie architektury systemów IT.
  • wykształcenie wyższe o profilu informatycznym lub technicznym,
  • doświadczenie w skutecznym budowaniu architektury IT,
  • doświadczenie w obszarze wprowadzania nowych rozwiązań w tym ,
  • podstawowa wiedza i praktyka w zakresie stosowania najlepszych praktyk zarządzania IT (ITIL, COBIT),
  • inicjatywa i samodzielność w działaniu,
  • profesjonalizm i nastawienie na realizację celów i zadań,
  • umiejętność analitycznego myślenia i długookresowego planowania
  • Znajomość nowych technologii i trendów (AI, Cloud Computing, Analiza danych) oraz sposobów ich zastosowania.
  • znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym w mowie i piśmie,
  • łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji.

Mile widziane:

  • Znajomość narzędzi  Enterprise Architect oraz Atlassian (JIRA, Confluence, Bitbucket, Bamboo),
  • Znajomość technologii konteneryzacji
  • znajomość rozwiązań chmurowych (Microsoft Azure),
  • doświadczenie w pracy z partnerami zewnętrznymi.

Podział czasu pracy:

60% - Architektura IT

30% - Nowe Rozwiązania

10% - współpraca z partnerami  i dostawcami IT

Tak pracujemy:

  • współpracujesz z dwoma strumieniami biznesowymi
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne

O Firmie

Grupa BIK jest głównym źródłem informacji kredytowej i gospodarczej w Polsce, wspiera bezpieczeństwo instytucji finansowych i ich klientów. Posiadamy najwyższe kompetencje w zakresie analizy danych i nowoczesnych technologii, służących zarówno klientom instytucjonalnym, jak i indywidualnym. Dzięki Spółkom, wchodzącym w skład Grupy, łączy atrybuty instytucji zaufania publicznego i kompetencje nowoczesnych firm technologicznych. W skład Grupy BIK wchodzą Biuro Informacji Kredytowej S.A. i Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. oraz Digital Fingerprints S.A.

  • Praca Warszawa
  • Administrator IT Warszawa
  • Architekt Warszawa
  • Specjalista ds. bezpieczeństwa IT Warszawa
  • Architekt wnętrz Warszawa
  • Architekt krajobrazu Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584