Architekt Danych w Biurze Zarządzania Danymi i Big Data
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
29. 5. 2024

1075108401

Obowiązki

  • Wypracowanie Korporacyjnego Modelu Informacji (KMI), jego aktualizację oraz właścicielstwo.
  • Współtworzenie i utrzymanie mapy danych korporacji (biznesowe znaczenie danych, ich przepływy, powiązane procesy biznesowe, jakość).
  • Utrzymywanie i rozwój standardów związanych z przechowywaniem i wykorzystaniem danych (np. w odniesieniu do: Hurtownia Danych, Data Mart, ODS, dane referencyjne).
  • Utrzymywanie i rozwój standardów dotyczących modelowania encji, transformacji danych, koordynacji prac w zakresie modelowania danych w korporacji.
  • Koordynację prac związanych z optymalnym wykorzystaniem zgromadzonych danych (unikanie duplikacji i zbędnych transferów, rekomendacje nowych źródeł danych).
  • Koordynację prac związanych z zarządzaniem danych słownikowych.
  • Koordynację relacji pomiędzy kluczowymi interesariuszami na etapie projektowania, zarządzania i wdrażania zmiany biznesowej.
  • Docelowo, definiowanie i zatwierdzanie zmian do modeli i projektów danych w środowisku systemów informacyjnych (w tym ekosystemu korporacyjnej hurtowni danych, data lake/hub itp.) oraz właścicielstwo modeli danych EDW.
  • Ścisłą współpracę z adekwatnymi obszarami w IT.

Wymagania

  • Wiedzę i doświadczenie z zakresu wdrażania i stosowania zasad architektury informacyjnej/danych w dużej organizacji.
  • Rozumiesz ideę korporacyjnych (konceptualnych) modeli informacji niezależnych od systemów (tzw. EIM – Enterprise Information Model).
  • Masz doświadczenie w definiowaniu i zarządzaniu metadanymi (katalog danych, pojęcia biznesowe itp.).
  • Posiadasz umiejętności i doświadczenie w modelowaniu danych oraz rozumiesz zagadnienia związane z zarządzaniem informacją.
  • Posiadasz zdolności rozumienia potrzeb i interesów różnych grup użytkowników/klientów.
  • Potrafisz modelować dane w odpowiednich narzędziach (np. Erwin, Power Designer, IBM Data Architect).
  • Nie jest Ci obca znajomość rozwiązań z obszaru zarządzania informacją (np. Ab Initio Metadata Hub, IBM InfoSphere, Informatica, Colibra itp.).
  • Mile widziane doświadczenie w obszarach: hurtowni danych, BI, data science itp.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Premię uzależnioną od wyników i zaangażowania.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach.
  • Kartę MultiSport i Ubezpieczenie Grupowe na korzystnych warunkach.
  • System szkoleń i programów rozwojowych.
  • Dostęp do Wewnętrznej Giełdy Pracy.
  • Przyjazną atmosferę w pracy.

Źródło: Bank Pekao/Praca

  • Praca Warszawa
  • Architekt Warszawa
  • Architekt wnętrz Warszawa
  • Architekt krajobrazu Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. ochrony danych Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Kryzysowego Warszawa
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Warszawa
  • Doradca podatkowy w Polsce Warszawa
  • Pracownicy uczelni w Polsce Warszawa
  • Specjalista ds. kadr i płac Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080