Architekt Danych
  • Kraków
Kraków, Kraków, Województwo małopolskie, Polska
Diagnostyka S.A.
16. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Twój zakres obowiązków:

  • Projektowanie i rozwijanie skalowalnej i efektywnej korporacyjnej architektury danych.
  • Tworzenie i utrzymywanie modeli danych, w tym modeli koncepcyjnych, logicznych i fizycznych.
  • Opracowanie i wdrożenie platformy danych zapewniającej wysokie jakości, wiarygodne informacje na potrzeby innych aplikacji i użytkowników (ELT, ODS, DLH, DWH). Również w oparciu o rozwiązania chmurowe.
  • Ustanowienie procesów jakości danych i ram zarządzania, aby zapewnić dokładność, kompletność, spójność i niezawodność danych.
  • Współpraca z inżynierami danych, analitykami danych i innymi interesariuszami w celu zrozumienia wymagań dotyczących danych i dostarczania wysokiej jakości rozwiązań.
  • Współpraca z architektami rozwiązań, zespołami rozwojowymi przy wdrażaniu innych systemów IT.
  • Zapewnienie zgodności z politykami zarządzania danymi i bezpieczeństwa.
  • Bieżące śledzenie nowych technologii i najlepszych praktyk w dziedzinie architektury danych i zarządzania jakością danych.
  • Wsparcie dla pozostałych członków organizacji, w tematach związanych z zarządzaniem danymi w organizacji.
  • Współpraca przy budowie kultury organizacji zorientowanej na przetwarzane informacje.

Nasze wymagania:

  • Tytuł licencjata lub magistra w dziedzinie Informatyki, Technologii Informacyjnych, lub pokrewnej.
  • Udokumentowane doświadczenie (5+ lat) jako Architekt Danych lub na podobnym stanowisku.
  • Silna wiedza i praktyczne doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu rozwiązaniami klasy ODS, DLH i DWH.
  • Doświadczenie z technologiami Big Data (np. Hadoop, Spark) i rozwiązaniami opartymi o technologie chmurowe (np. AWS, Azure, Google Cloud).
  • Solidne zrozumienie zasad modelowania danych, integracji danych i jakości danych.
  • Znajomość najlepszych praktyk w zakresie zarządzania danymi, bezpieczeństwa i zgodności.
  • Doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów.
  • Mocne umiejętności komunikacyjne i współpracy.
  • Dobra znajomość technik i standardów modelowania danych (UML, ERD, inne).
  • Doświadczenie w samodzielnej pracy z właścicielami biznesowymi i interesariuszami, przystępnego komunikowania złożonych koncepcji (prowadzenie warsztatów i spotkań, prowadzenie demonstracji, prezentowanie koncepcji architektury aplikacji, przedstawianie argumentacji).

Mile widziane:

  • Doświadczenie z narzędziami kontroli i zarządzania jakością danych (np. Talend, Informatica, Apache Griffin, Collibra, Atacama, Datadog, inne).
  • Certyfikacja w dziedzinie architektury danych lub pokrewnych obszarów (np. TOGAF, CDMP).
  • Znajomość języków programowania (np. Python, R) do przetwarzania danych i automatyzacji.
  • Znajomość narzędzi do wizualizacji danych i BI (np. Tableau, Power BI).
  • Znajomość standardu HL7.
  • Doświadczenie w korzystaniu z narzędzi architektury korporacyjnej (np. EA, Archi, ARIS, inne).
  • Doświadczenie w efektywnej współpracy z zespołem rozwojowym, managerami projektów i innymi stronami odpowiedzialnymi za rozwój IT.
  • Dobre umiejętności zarządzania projektami, zarządzania dostawcami i przywództwa.
  • Silne umiejętności komunikacji, zarządzania czasem i organizacyjne.

Oferujemy:

  • Pracę, która ma sens. Od naszego zaangażowania zależą wyniki badań milionów ludzi.
  • Zatrudnienie na pełen etat w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt.
  • Pracę hybrydową (2 dni w biurze przy ul. Prof. M. Życzkowskiego 18).
  • Pakiet socjalny m.in: karta Multisport lub Medicover Sport, opieka medyczna, możliwość grupowego ubezpieczenia, zniżki na badania laboratoryjne.

  • Praca Kraków
  • Architekt Kraków
  • Architekt wnętrz Kraków
  • Architekt krajobrazu Kraków
  • Specjalista ds. ochrony danych Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584