Analytics Engineer
  • Polska
wielkopolskie, Polska, wielkopolskie, Polska
HAYS
26. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Polska
NR REF.: 1188844

Hays IT Contracting to współpraca oparta na zasadach B2B. Nasza firma dopasowuje specjalistów IT do najciekawszych projektów technologicznych na rynku. Dołącz do grona 500 zadowolonych Kontraktorów i pracuj dla Klientów Hays!

Obecnie dla naszego Klienta poszukujemy Kandydatów na stanowisko:

Branża: IT
Lokalizacja: hybryda Poznań
Rodzaj pracy: umowa B2B pełen etat
Godziny pracy: godziny standardowe 40 godzin/tygodniowo
Czas trwania projektu: długofalowa współpraca – minimum roczny kontrakt
Zespół: lokalny zespół polskojęzyczny; SCRUM
Start Date: ASAP lub kandydaci z miesięcznym okresem wypowiedzenia
Kluczowe technologie: analiza danych, SQL, CI/CD, Python,

Obowiązki:
•Projektowanie, budowanie oraz modelowanie danych w sposób umożliwiający efektywną analizę i interpretację danych biznesowych. Stworzysz skalowalne struktury danych, które będą dostarczać precyzyjnych i wartościowych informacji dla interesariuszy.
•Tworzenie i optymalizacja zaawansowanych zapytań SQL, które implementują założenia biznesowe w efektywny i zrozumiały sposób. Odpowiadasz za transformację danych z surowych źródeł w uporządkowane modele, gotowe do dalszej analizy.
•Monitorowanie wydajności zaimplementowanych procesów oraz ich optymalizacja pod kątem skalowalności, szybkości i niezawodności. Będziesz odpowiedzialny za ciągłe usprawnianie procesów przetwarzania danych.
•Znajomość modeli semantycznych i modelowania danych – Twoim zadaniem będzie tworzenie i zarządzanie modelami danych, które umożliwiają użytkownikom końcowym łatwy dostęp do skonsolidowanych i zrozumiałych danych. Modelowanie danych zgodne z wymogami biznesowymi pozwoli na łatwe generowanie analiz i raportów.
•Współpraca z zespołami analitycznymi i inżynierskimi, w tym analitykami danych i inżynierami danych, aby zapewnić spójność i jakość danych, które są dostarczane do analiz biznesowych. Twoje dane staną się podstawą do podejmowania decyzji w firmie.
•Komunikacja z interesariuszami biznesowymi w celu zbierania i analizy ich potrzeb dotyczących danych, a także dostarczania odpowiednich rozwiązań. Zrozumienie kontekstu biznesowego jest kluczowe do modelowania danych, które spełniają oczekiwania organizacji.

Doświadczenie i umiejętności:
•3-5 lat doświadczenia w analizie danych, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z SQL. Będziesz stosować standardy projektowania i optymalizacji kodu SQL, aby tworzyć niezawodne, czytelne i wydajne zapytania.
•Znajomość najlepszych praktyk projektowania, dokumentowania i wdrażania procesów przetwarzania danych. Twoja praca będzie oparta na nowoczesnych metodach inżynierii danych, w tym wersjonowaniu kodu, CI/CD oraz testowaniu danych.
•Wysokie umiejętności w zakresie analizy i projektowania modeli danych z użyciem zapytań SQL, procedur składowanych oraz tasków, co pozwoli na tworzenie dokładnych i łatwych do zrozumienia struktur danych.
•Znajomość języka Python w kontekście analizy i automatyzacji procesów przetwarzania danych. Będziesz wykorzystywać ten język do optymalizacji kodu i automatyzacji codziennych zadań.

Nice to have:
•Znajomość narzędzi chmurowych, takich jak Snowflake, umożliwiających pracę z danymi w dużej skali. Doświadczenie z hurtowniami danych oraz narzędziami ETL będzie dodatkowym atutem.

Co otrzymasz:
•Błyskawiczny proces rekrutacyjny;
•Standardowe benefity – preferencyjne stawki pakietów LuxMed i Multisport;
•Decydując się na współpracę via Hays, otrzymujesz również możliwość pracy w przyszłości dla wielu innych wiodących klientów Hays;

Jak będzie wyglądał proces rekrutacyjny:
•Rozmowa techniczna z Klientem – spotkanie online (1h) max 2 spotkania;
•Oferta;
•Witamy w projekcie!

Hays Poland sp. z o.o. is an employment agency registered in a registry kept by Marshal of the Mazowieckie Voivodeship under the number 361.

  • Praca wielkopolskie
  • wielkopolskie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 035
    19 836