Analityk Systemowy - system rozliczeniowy
  • Szczecin
Szczecin, Szczecin, zachodniopomorskie, Polska
Bank Pekao
15. 7. 2024

1090651601

Obowiązki

  • Rozwój systemów obsługujących rozliczenia płatności (transakcje międzybankowe krajowe i zagraniczne)
  • Współpracę z zespołami projektowymi
  • Współpracę z dostawcą oprogramowania w zakresie projektów rozwojowych, testowania oraz rozwiązywania problemów, instalacji nowych wersji systemu
  • Pozyskiwanie, uzgadnianie i analizę wymagań biznesowych oraz opracowywanie rekomendacji rozwiązań zarówno pod kątem biznesowym jak i technologicznym
  • Tworzenie specyfikacji wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych dla rozwiązań IT oraz odpowiedzialność za ich jakość i spójność
  • Przygotowywanie i projektowanie interfejsów, skryptów, raportów z bazy danych według wymagań użytkowników
  • Analizę problemów zgłaszanych przez użytkowników oraz I linię wsparcia
  • Implementacje nowych wersji systemów (przygotowywanie środowisk testowych systemu, organizacja testów użytkownika, wdrażanie zmian, wsparcie powdrożeniowe, II linia wsparcia)

Wymagania

  • Posiadasz wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne
  • Masz doświadczenie w zakresie rozwoju i implementacji zmian w aplikacjach biznesowych
  • Dobrze znasz zasady SQL i zagadnienia związane z systemami relacyjnych baz danych (PostgreSQL, Informix)
  • Znasz podstawy systemów operacyjnych Unix (Redhat, AIX)
  • Znasz podstawy działania platformy Kubernetes oraz usług chmurowych
  • Masz doświadczenie we współpracy z użytkownikami systemu oraz we współpracy z zewnętrznym dostawcą systemu
  • Jesteś komunikatywny i potrafisz współpracować w zespole
  • Posiadasz umiejętność analitycznego myślenia oraz szybkiego zapoznawania się z nową tematyką lub systemami
  • Posiadasz umiejętności interpersonalne (chęć rozwoju, zaangażowanie, inicjatywa, zdolność uczenia się, umiejętności komunikacyjne)
  • Masz zdolności analityczne w zakresie identyfikowania wymagań biznesowych i przekładania ich na rozwiązania IT
  • Znasz język angielski na poziomie B1/B2
  • Cechuje Cię samodzielność w działaniu i dobra organizacja pracy

Oferujemy

  • Doświadczenie pracy w sektorze bankowym, w obszarze obsługi systemów finansowych
  • Znajomość zagadnień merytorycznych takich jak ogólne zasady rozliczeń dla operacji bankowych, zagadnienia księgowania, komunikaty SWIFT itp.

Źródło: Bank Pekao/Praca

  • Praca Szczecin
  • Analityk finansowy Szczecin
  • Analityk medyczny Szczecin
  • Szczecin - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    107 326
    19 941