Analityk Danych
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Polska
iTechnologie
20. 9. 2024
Informacje o stanowisku

ANALITYK DANYCH

Firma jest liderem w branży, to oczywiste :) Projektujemy, implementujemy, wdrażamy i utrzymujemy systemy dla kilku dużych klientów i kilku małych. Znamy się dobrze na Hurtowniach Danych i na rozproszonych systemach (kubernetes, te sprawy). Unikamy toksycznych klientów, z beznadziejną atmosferą projektową. Jesteśmy wolni od ideologii.

Zakres obowiązków dla Analityka Danych

  1. Analiza i przetwarzanie danych
  2. Raportowanie i wizualizacja danych
  3. Współpraca z działami biznesowymi
  4. Usprawnianie procesów analitycznych
  5. Zarządzanie bazami danych i optymalizacja

Wymagania:

Wykształcenie:

  • Ukończone studia wyższe na kierunku związanym z informatyką, matematyką, statystyką, ekonomią lub pokrewnych dziedzinach.

Doświadczenie zawodowe:

  • Minimum 2 lata doświadczenia na stanowisku analityka danych, analityka biznesowego lub w pokrewnej roli.
  • Doświadczenie w pracy z dużymi zbiorami danych oraz ich analizą i raportowaniem.

Znajomość SQL:

  • Zaawansowana znajomość SQL (tworzenie zapytań, optymalizacja zapytań, łączenie tabel, operacje na zbiorach danych).
  • Umiejętność pracy z relacyjnymi bazami danych (np. MySQL, PostgreSQL, MS SQL Server, Oracle).

Umiejętności analityczne:

  • Bardzo dobre zdolności analityczne, logiczne myślenie oraz umiejętność interpretowania wyników analizy danych.
  • Znajomość technik analizy danych, raportowania i wizualizacji danych.

Znajomość narzędzi analitycznych:

  • Znajomość narzędzi do analizy danych, takich jak Excel (zaawansowane funkcje, tabele przestawne) oraz narzędzia BI (np. Power BI, Tableau).

Znajomość narzędzi ETL (opcjonalnie):

  • Doświadczenie w pracy z narzędziami ETL do przekształcania, ładowania i integracji danych (np. Talend, Apache Nifi, Alteryx).

Znajomość narzędzi do programowania i analizy danych (opcjonalnie):

  • Podstawowa znajomość Python/R do analizy danych i automatyzacji zadań analitycznych.

Zrozumienie procesów biznesowych:

  • Znajomość procesów biznesowych oraz umiejętność identyfikacji kluczowych wskaźników wydajności (KPI).
  • Doświadczenie w pracy z różnymi działami biznesowymi (np. marketing, sprzedaż, finanse) w celu zbierania i analizy wymagań biznesowych.

Zdolności komunikacyjne:

  • Umiejętność tłumaczenia złożonych analiz danych na zrozumiałe raporty i prezentacje dla zespołów niemających technicznego zaplecza.
  • Umiejętność pracy w zespole oraz współpracy z innymi działami firmy.

Dodatkowe atuty (opcjonalnie):

  • Doświadczenie w pracy z chmurowymi bazami danych (np. AWS, Google Cloud, Azure).
  • Certyfikaty potwierdzające znajomość SQL, baz danych lub narzędzi BI.
  • Znajomość metodologii Agile/Scrum.

To oferujemy:

  • kasa stała + premie,
  • praca zdalna,
  • wyzwania, nastawienie na efektywność,
  • podróże zagraniczne - na pewno za granicę województwa :),
  • integracje z nieograniczoną ilością niezdrowego jedzenia i picia.

Benefity:

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • Praca Wrocław
  • Analityk finansowy Wrocław
  • Analityk medyczny Wrocław
  • Specjalista ds. ochrony danych Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045