Administrator Systemów Sieciowych (Linux)
  • Kraków
Kraków, Kraków, Województwo małopolskie, Polska
Diagnostyka S.A.
13. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Stanowisko: Administrator Systemów Sieciowych (Linux)

Dołącz do #DiagTeam i sprawdź jak wspólnie pracujemy na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

Twój zakres obowiązków:

  • Administracja systemami Linux:
  • Zarządzanie i utrzymanie serwerów Linux.
  • Tworzenie i optymalizacja skryptów powłoki (bash, shell).
  • Hardening systemów operacyjnych zgodnie z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa.
  • Administracja usługami sieciowymi, takimi jak DNS, Apache, MySQL/PostgreSQL, LDAP.
  • Administracja systemami poczty elektronicznej:
  • Zarządzanie i utrzymanie systemów pocztowych opartych na Postfix i Cyrus-IMAP.
  • Konfiguracja serwerów oraz monitorowanie ich wydajności.
  • Rozwiązywanie problemów związanych z przesyłaniem i odbieraniem poczty.
  • Administracja sprzętem serwerowym i storage:
  • Zarządzanie serwerami fizycznymi, w tym monitorowanie stanu sprzętu oraz diagnostyka awarii.
  • Konfiguracja i zarządzanie rozwiązaniami SAN i NAS.
  • Wirtualizacja:
  • Zarządzanie i utrzymanie środowisk wirtualizacyjnych (VMWare, Proxmox VE).
  • Tworzenie i zarządzanie maszynami wirtualnymi oraz monitorowanie ich zasobów.
  • Optymalizacja środowiska wirtualnego i zapewnienie wysokiej dostępności usług.

Nasze wymagania:

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w administracji systemami Linux.
  • Bardzo dobra znajomość systemów Linux (Red Hat, CentOS, Debian lub podobne).
  • Znajomość konfiguracji i administracji usługami sieciowymi (DNS, Apache, MySQL/PostgreSQL, LDAP).
  • Doświadczenie w zarządzaniu systemami pocztowymi (Postfix, Cyrus-IMAP) oraz systemami wirtualizacji (VMWare, Proxmox VE) .
  • Znajomość sprzętu serwerowego i technologii storage (SAN, NAS).
  • Biegłość w skryptowaniu (bash, shell).
  • Znajomość technologii sieciowych i protokołów.
  • Świadomość najlepszych praktyk bezpieczeństwa systemów i sieci.
  • Umiejętność łączenia pracy zespołowej z samodzielną realizacją zadań.
  • Znajomość języka angielskiego - praca z dokumentacją techniczną.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełny etat lub kontrakt.
  • Pracę stacjonarną lub hybrydową (4+1) w nowoczesnym biurze w Krakowskim Parku Technologicznym – Czyżyny.
  • Pracę w godzinach 7.00-17.00 (8h) od 7 do 15 lub od 9 do 17 .
  • Pakiet socjalny m.in: kartę MultiSport lub Medicover Sport, opiekę medyczną, grupowe ubezpieczenie, zniżki na badania laboratoryjne, kursy językowe online.
  • Cykliczne imprezy i wyjazdy integracyjne.

  • Praca Kraków
  • Administrator nieruchomości Kraków
  • Administrator IT Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    97 561
    17 377