Administrator Platformy Bazodanowej
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
P&P Solutions Sp. z o.o.
26. 7. 2024

Dla naszego klienta (jedno z ministerstw) poszukujemy Administratora platformy bazodanowej.

Twój zakres obowiązków

  • administrowanie środowiskiem bazodanowym polegające na wykonywaniu co najmniej następujących czynności:
  • instalacja i konfiguracja baz danych,
  • podnoszenie wersji baz danych,
  • usuwanie awarii baz danych i analizowanie przyczyn awarii baz danych,
  • wykonywanie zadań backup i restore dla baz danych,
  • planowanie pojemność baz danych,
  • strojenie baz danych;
  • opracowanie rozwiązań usprawniających administrację i działanie systemu;
  • przygotowywanie zmian w konfiguracji infrastruktury teleinformatycznej i ich dokumentacja;
  • monitoring zarządzanych systemów w środowisku informatycznym;
  • współpraca z innymi Zespołami podczas wdrażania nowych rozwiązań oraz przejmowania systemów do utrzymania;
  • raportowanie pojemności i ciągłości usług IT;
  • tworzenie procedur eksploatacyjnych (operacyjnych) i instrukcji technicznych.

Nasze wymagania

  • co najmniej 3-letnie doświadczenie w administrowaniu relacyjnymi bazami danych w co najmniej jednej z technologii wykorzystywanych przez Zamawiającego: Oracle, MS SQL Server, DB2 i PostgreSql.
  • znajomość systemów operacyjnych stosowanych przez Zamawiającego Linux (RedHat/SLES), MS Windows Server na poziomie dobrym;
  • znajomość języka SQL, PL-SQL na poziomie umożliwiającym tworzenie złożonych zapytań z dbałością o optymalizację kosztu wykonania;
  • znajomość zagadnień High Availability oraz Disaster Recovery w zakresie stosowanych technologii (Oracle DataGuard, Oracle RAC, MS SQL Failover Cluster, SQL AlwaysON);
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym korzystanie z dokumentacji technicznej.
  • umiejętność analitycznego myślenia i dobrej organizacji czasu pracy własnej.
  • umiejętność pracy w zespole.
  • umiejętność strojenia baz danych (performance tuning).

To oferujemy

  • zatrudnienie na B2B;
  • projekt na około 290 roboczogodzin.

  • Praca Warszawa
  • Administrator nieruchomości Warszawa
  • Administrator IT Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    107 326
    19 941