Administrator - Biuro Helpdesk w Centrum Informatyki
  • Poznań
Poznań, Poznań, wielkopolskie, Polska
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy
5. 10. 2024

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy już od 1919 roku prognozuje pogodę, prowadzi analizy i prace badawcze. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy profesjonalistów oraz posiadamy niezbędną infrastrukturę. Naszą misją jest informowanie społeczeństwa i organizacji o warunkach atmosferycznych - meteorologicznych i hydrologicznych, zmianach klimatu oraz wszystkich czynnikach wpływających na aktualną pogodę w Polsce. Jesteśmy członkiem wielu organizacji międzynarodowych. Reprezentujemy Polskę na forum WMO (Światowa Organizacja Meteorologiczna) czy EUMETSAT (Europejska Organizacja Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych). Uczestniczymy w pracach badawczych od Arktyki po Afrykę. Praca w Instytucie to szereg wyzwań we współpracy z najwyższej klasy specjalistami. Czekamy na najlepszych w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie, na Kasprowym Wierchu, Śnieżce, Helu oraz w wielu innych miejscach Polski.

Obowiązki

  • Instalowanie, konfigurowanie i weryfikacja poprawności działania sprzętu komputerowego oraz oprogramowania
  • Diagnoza, naprawa elementów infrastruktury teleinformatycznej
  • Udział w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania infrastruktury teleinformatycznej
  • Prowadzenie wsparcia technicznego (2 linia wsparcia) dla pracowników Instytutu
  • Praca w systemie ticketowym
  • Przygotowywanie dokumentów dotyczących funkcjonowania infrastruktury teleinformatycznej
  • Udział w zakupach, utrzymywaniu rejestrów zasobów informatycznych oraz przeprowadzaniu inwentaryzacji

Wymagania

  • Bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych Microsoft Windows, w szczególności Windows 10, 11
  • Podstawowa znajomość systemów Linux
  • Znajomość budowy i obsługi komputerów oraz sprzętu peryferyjnego
  • Podstawowa znajomość zagadnień sieciowych i środowiska Active Directory
  • Wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów o profilu informatycznym
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej
  • Prawo jazdy kat. B oraz gotowość do odbywania podróży służbowych
  • Komunikatywność, cierpliwość, odpowiedzialność i zaangażowanie
  • Zrozumienie i przyjazne podejście w relacjach z użytkownikiem oraz umiejętność pracy w zespole

Oferujemy

  • Możliwość rozwoju osobistego, poszerzenia wiedzy i umiejętności oraz zdobycia atrakcyjnego doświadczenia zawodowego, w Instytucji o 100 letniej tradycji, nastawionej na innowacje
  • i doskonalenie w zakresie nowoczesnych technologii badawczych.
  • Współpracę z gronem wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
  • Umowę o pracę.
  • Dodatkowe ubezpieczenie na życie.
  • Prywatną opiekę medyczną.
  • Niezbędne narzędzia pracy.
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.
  • Uczestniczenie w targach branżowych na całym świecie.
  • Szkolenia, możliwość rozwoju i poszerzania kompetencji.
  • Pracowniczy Program Emerytalny.
  • Tworzenie wyjątkowych, luksusowych produktów.
  • Możliwość awansów pionowych i poziomych.
  • Pracownicze Plany Kapitałowe.
  • Specjalistyczne branżowe wydawnictwa.

  • Praca Poznań
  • Informatyk Poznań
  • Administrator nieruchomości Poznań
  • Administrator IT Poznań
  • Pracownicy uczelni w Polsce Poznań
  • Doradca podatkowy w Polsce Poznań
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 407
    18 648