Starszy Specjalista/ka ds. Sprawozdawczości
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska
UNIQA
4. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Twoje codzienne zadania:

  • Udział w procesie raportowania finansowego do organów nadzorczych (KNF, GUS, NBP);
  • Udział w procesie sporządzania rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości;
  • Udział w procesie raportowania wg MSSF (w tym IFRS 17) do Grupy UNIQA;
  • Udział w procesie raportowania Solvency II;
  • Analiza danych finansowych;
  • Udział w projektach w obszarze finansów;
  • Współpraca z Grupą UNIQA w procesach raportowania;
  • Analiza i optymalizacja procesów biznesowych, raportowania oraz narzędzi w zakresie obszaru sprawozdawczości finansowej.

Twoje doświadczenie i umiejętności:

  • Wykształcenie wyższe; preferowane kierunki: ekonomia, rachunkowość, finanse, metody ilościowe;
  • Doświadczenie zawodowe w firmie konsultingowej lub w obszarze finansów przy sporządzaniu sprawozdań finansowych;
  • Znajomość sektora ubezpieczeń na życie i/lub ubezpieczeń majątkowych i osobowych;
  • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości;
  • Znajomość podstawowych zasad w zakresie ragulacji podatkowych (VAT, CIT, WHT, PCC);
  • Znajomość przepisów z zakresu międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (w tym IFRS17);
  • Znajomość zasad wyceny instrumentów finansowych;
  • Znajomość wymogów raportowych Solvency II;
  • Zaawansowana znajomość pakietu MS Office;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • Wysoki poziom zdolności analitycznych;
  • Samodzielność, bardzo dobra organizacja pracy;
  • Rzetelność i terminowość w działaniu;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Inicjatywa, dzielenie się pomysłami i wiedzą;
  • Komunikatywność.

Specjalnie dla Ciebie mamy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełen etat.
  • Swobodę działania - przestrzeń do kreowania i wdrażania nowych rozwiązań;
  • Dobrą atmosferę sprzyjającą współpracy;
  • Elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy częściowo zdalnej;
  • Kulturę organizacyjną opartą na 5 wartościach: wspólnota, prostota, klient przede wszystkim, odpowiedzialność i wiarygodność.

  • Praca Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Specjalista ds. transportu Warszawa
  • Specjalista ds. HR Warszawa
  • Specjalista ds. reklamy Warszawa
  • Specjalista ds. turystyki Warszawa
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Warszawa
  • Specjalista ds. finansów Warszawa
  • Specjalista ds. telekomunikacji Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544