Specjalista IT ds. MES
  • Sędziszów Małopolski
Sędziszów Małopolski, Sędziszów Małopolski, Podkarpackie Voivodeship, Polska
Safran Transmission Systems Poland Sp. z o.o.
6. 6. 2024

Miejsce pracy: Sędziszów Małopolski

Technologie, których używamy

System operacyjny

  • Windows

Twój zakres obowiązków

Główne obowiązki:

•pełnienie roli Przedstawiciela IT do współpracy z biznesem w ramach projektu wdrożenia MES w naszych zakładach we Francji i Polsce;

•pełnienie roli Przedstawiciela IT w zakresie zagadnień MES i Przemysłu 4.0 w ramach transformacji cyfrowej Spółki;

•zarządzanie projektami IT związanymi z wdrożeniem systemu MES;

•nadzór nad Utrzymaniem Warunków Operacyjnych (MCO) systemu MES, który zostanie wdrożony;

•pełnienie roli doradczej, eksperckiej w swojej dziedzinie.

Główne zadania:

•definiowanie, wraz z biznesem, planu działania i budżetu na 5 lat (plan średniookresowy) do realizacji projektów w zakresie odpowiedzialności;

•zarządzanie projektami IT przy współpracy z innymi działami w strukturze Safran IT (Infrastruktura, Zarządzanie Danymi, Bezpieczeństwo);

•uczestnictwo w poszczególnych fazach projektu w celu integracji, wdrożenia i technicznego przetestowania rozwiązania w istniejącym środowisku programowym i sprzętowym;

•doradztwo poprzez dostarczanie wiedzy i specyfikacji związanych z IT;

•definiowanie i zatwierdzanie potrzeb projektowych i zmian w obszarach odpowiedzialności, zgodnie z budżetami;

•wsparcie w opracowaniu specyfikacji funkcjonalnych i analizie ofert dostawców dla usług wsparcia IT;

•doradztwo i wsparcie zespołu we wdrażaniu rozwiązań związanych z rozwojem systemu MES oraz zarządzaniem szkoleniami w tym zakresie;

•zbieranie oraz analiza potrzeb w ramach rozwoju systemu MES oraz ich formalizacja;

•tworzenie i aktualizacja ogólnych specyfikacji funkcjonalnych lub technicznych;

•przeprowadzanie testów jednostkowych dla wprowadzanych zmian przed testami wykonywanymi przez użytkowników końcowych;

•zapewnienie niezawodności, solidności i trwałości proponowanych rozwiązań;

•współpraca ze swoimi odpowiednikami w Spółce SAFRAN w zakresie systemów MES

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe;
  • doświadczenie jako konsultant MES/MOM w systemach Dassault (Delmia Apriso) i Przemysłu 4.0;
  • doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań MES, najchętniej w sektorze lotniczym;
  • dobra znajomość szeroko rozumianych procesów przemysłowych w zakresie transformacji cyfrowej;
  • znajomość zasad konfiguracji pakietów oprogramowania MES oraz wiedza z zakresu programowania;
  • podstawowa znajomość infrastruktury IT, sieci, bezpieczeństwa IT;
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office;
  • umiejętność pracy pod presją czasu i w wielozadaniowym środowisku;
  • znajomość metod zarządzania projektami i powiązanych narzędzi planowania i komunikacji;
  • dobra komunikacja i umiejętności interpersonalne w pracy z zespołami we Francji, Polsce, Indiach;
  • doświadczenie zawodowe w wielokulturowym środowisku;
  • umiejętna organizacja czasu pracy;
  • orientacja na wyniki i obsługę klienta;
  • znajomość języka angielskiego lub/i francuskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację – warunek niezbędny.

To oferujemy

  • udział w procesie rozwoju światowej firmy;
  • pracę w międzynarodowym środowisku projektowym;
  • dostęp do nowoczesnych technologii informatycznych;
  • możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w przemyśle lotniczym;
  • szeroki pakiet socjalny;
  • dobre warunki i przyjazne środowisko pracy.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • preferencyjne pożyczki
  • parking dla pracowników
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku
  • program rekomendacji pracowników
  • możliwość uzyskania uprawnień
  • inicjatywy dobroczynne
  • pikniki rodzinne
  • karta lekowa
  • dofinansowanie posiłków w stołówce
  • nagrody jubileuszowe

Grupa Safran jest jednym z największych na świecie dostawców systemów wysokich technologii dla przemysłu lotniczego i kosmicznego.

Zatrudniamy ponad 83 800 pracowników w 30 krajach na całym świecie: w zakładach produkcyjnych, centrach rozwojowych i biurach konstrukcyjnych na całym świecie.

W Sędziszowie Małopolskim k. Rzeszowa produkujemy najwyższej klasy przekładnie mocy do samolotów Boeing i Airbus.

  • Praca Sędziszów Małopolski
  • Sędziszów Małopolski - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 956
    15 055