QA Inżynier
  • Bydgoszcz
QA Inżynier
Bydgoszcz, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska
TeamQuest Sp. z o.o.
14. 9. 2024

Nasz klient to wiodący globalny dostawca usług płatniczych i wymiany walut, który od 2005 roku rewolucjonizuje interakcje z instytucjami finansowymi poprzez innowacyjne rozwiązania technologiczne. Z zespołem liczącym ponad 200 pracowników, firma promuje kulturę pracy opartą na inkluzywności, rozwoju zawodowym i zachowaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Dzięki obecności w Londynie, Dubaju, Amersham oraz Warszawie, nasz klient oferuje spersonalizowane rozwiązania walutowe dla osób i korporacji, poszukujących zaufanych partnerów w globalnej gospodarce. Firma jest otwarta na różnorodność i integrację, poszukując pasjonatów, utalentowanych i myślących przyszłościowo jednostek do dołączenia do ich dynamicznie rozwijającego się zespołu. Obecne rekrutacje koncentrują się na różnorodnych stanowiskach, w tym menedżerów ds. rozwoju biznesu, partnerstw, produktu, analityków biznesowych oraz inżynierów ds. rozwoju oprogramowania, co stanowi doskonałą okazję dla osób zainteresowanych karierą w sektorze finansowym i technologicznym.

Wymagania:

Wymagane umiejętności i kwalifikacje

  • Co najmniej 1 rok udokumentowanego i sprawdzonego doświadczenia w zapewnianiu jakości oprogramowania, ze szczególnym uwzględnieniem skutecznego testowania manualnego (backend, frontend, API).
  • Dobra znajomość koncepcji i praktyk związanych z testowaniem automatycznym.
  • Biegłość w projektowaniu przypadków testowych, ich wykonywaniu oraz zarządzaniu defektami.
  • Solidne zrozumienie cyklu życia oprogramowania i metodologii zwinnych.
  • Znajomość narzędzi do zarządzania testami (np. Testrail) oraz systemów kontroli wersji (np. GitHub).
  • Doświadczenie z syntaksem Gherkin i rozwojem opartym na zachowaniach (BDD).
  • Dobre umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, zarówno pisanie, jak i mówienie.
  • Umiejętność efektywnej pracy w szybkim środowisku współpracy, z bliską codzienną współpracą z zespołem Dev.

Cechy charakteru, których poszukujemy

Chociaż ceniśmy różnorodne umiejętności i doświadczenia, posiadanie tych cech sprawi, że będziesz się wyróżniać w naszym zespole:

  • Bystre oko: Twój talent do zauważania najdrobniejszych szczegółów, które inni mogą przeoczyć.
  • Problem-solver: Twoja zdolność do podejścia do wyzwań z różnych stron i znajdowania kreatywnych rozwiązań.
  • Entuzjasta technologii: Twoja pasja do pozostawania na bieżąco z nowymi technologiami i metodologiami testowania.
  • Czarodziej czasu: Twój talent do żonglowania wieloma zadaniami i efektywnej hierarchizacji w szybkim środowisku.
  • Zawodowy gracz zespołowy: Twoje zdolności do współpracy i praca w zespole z programistami, menedżerami produktu i interesariuszami.
  • Obrońca jakości & przodownik ciekawości: Twoja determinacja w propagowaniu najlepszych praktyk i ciągłe doskonalenie naszych procesów testowych, wraz z nieustanną chęcią nauki i przekraczania granic możliwości w QA.
  • Bug whisperer: Twoja umiejętność tworzenia zwięzłych i działających raportów o błędach, które mówią językiem programistów.
  • Koneser kontenerów: Twoja swoboda w środowiskach skonteneryzowanych i zrozumienie ich wpływu na testowanie.

Dodatkowe atuty:

  • Doświadczenie w wykorzystywaniu i utrzymywaniu testów w ramach automatycznych frameworków i narzędzi do testowania (np. pytest, Behave, Behat).
  • Doświadczenie w pracy z interfejsami API typu RESTful oraz architekturą mikrousług.
  • Znajomość języków PHP, Python oraz/lub JavaScript/React.
  • Doświadczenie z systemami baz danych takimi jak MySQL, MongoDB oraz PostgreSQL.
  • Znajomość procesów i narzędzi CI/CD (np. Jenkins).
  • Zrozumienie wzorców związanych z event sourcing.
  • Certyfikat ISTQB.
  • Doświadczenie w branży usług finansowych.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (prawa autorskie do 70% wynagrodzenia) lub umowy B2B
  • System premii rocznych (w wysokości jednej miesięcznej pensji)
  • Budżet szkoleniowy
  • Opieka medyczna
  • Karta sportowa
  • Elastyczne godziny pracy
  • Praca w 100% zdalna lub hybrydowa w biurze w Warszawie

Obowiązki:

Jako inżynier QA będziesz odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu jakości i niezawodności naszych produktów. Twoim głównym zadaniem będzie manualne testowanie, z dodatkowym, silnym naciskiem na wsparcie i wykorzystanie zautomatyzowanych procesów testowych. Będziesz ścisłą współpracę z programistami, scrum masterami i innymi interesariuszami w środowisku zwinnych metodologii, aktywnie uczestnicząc w wydarzeniach scrum.

  • Kierowanie działaniami manualnego testowania w ramach naszego pakietu produktów, ze szczególnym naciskiem na kompleksowe testowanie integracyjne, systemowe, E-2-E oraz testowanie eksploracyjne.
  • Skuteczne wykorzystywanie i wspieranie istniejących pakietów zautomatyzowanych testów oraz udział w ich utrzymaniu i ulepszaniu.
  • Współpraca z programistami w tworzeniu i wykonywaniu przypadków testowych oraz planów testowych zgodnie z ogólnym kalendarzem sprintów.
  • Przygotowywanie czytelnych, zwięzłych i działalnych raportów o błędach.
  • Pisanie i utrzymywanie scenariuszy Gherkin do rozwoju opartego na zachowaniach (BDD).
  • Udział w przeglądach biznesowych i deweloperskich w celu zapewnienia przestrzegania standardów jakości oraz dobrej testowalności omawianych wymagań.
  • Wkład w ciągłe doskonalenie naszych procesów i metodologii QA.

Dodatkowo:

  • Opracowujemy i utrzymujemy naszą własną platformę FinTech (wymiana walut, płatności, bankowość dla firm).
  • Architektura platformy jest rozproszona i składa się z kilku większych i mniejszych usług oraz bibliotek.

Środowisko techniczne:

  • Języki: PHP, Python, JavaScript (React)
  • Frameworki: Symfony
  • Bazy danych: MySQL, MongoDB, PostgreSQL
  • Narzędzia testowe: PHPUnit, Behave, Selenium, Postman, TestRail
  • BDD: Gherkin
  • CI/CD: Jenkins
  • Kontrola wersji: GitHub
  • Konteneryzacja: Docker
  • IDE: PyCharm

  • Praca Bydgoszcz
  • Inżynier Bydgoszcz
  • Inżynier oprogramowania Bydgoszcz
  • Bydgoszcz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 929
    20 567