Pedagog / Psycholog
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Mazowieckie, Polska
Sotis
11. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Twój zakres obowiązków:
- prowadzenie indywidualnych i grupowych zajęć terapeutycznych z dziećmi w spektrum autyzmu w oparciu o standardy SOTIS
- realizowanie zajęć edukacyjnych z dziećmi obejmujących podstawę programową wychowania przedszkolnego uwzględniając indywidualne potrzeby i możliwości dzieci
- realizowanie sprawdzonego programu zajęć oraz tworzenie własnego (plany, scenariusze)
- prowadzenie systematycznej i wnikliwej obserwacji przebiegu terapii, dokonywanie analizy postępów i zgłaszanie rekomendacji do modyfikacji celem jej indywidualizacji i możliwie najpełniejszej skuteczności w odniesieniu do każdego dziecka
- opracowywanie materiałów i pomocy do zajęć z dziećmi
- branie udziału w organizacji ważnych przedszkolnych wydarzeń i uroczystości
- ścisła współpraca z interdyscyplinarnym zespołem, pod opieką którego pozostaje dziecko
- branie aktywnego udziału w spotkaniach klinicznych zespołu
- koordynowanie pracy zespołu asystentów podczas zajęć grupowych
- dbanie o pozytywne relacje i komunikację z rodzicami, udzielanie im bieżącej informacji, organizowanie zebrań i branie udziału w spotkaniach indywidualnych
- systematyczne poszerzanie swojej wiedzy i warsztatu pracy pedagoga
Nasze wymagania:
- ukończone studia wyższe kierunkowe
- posiadanie przygotowania pedagogicznego lub w trakcie
- doświadczenie w pracy z dziećmi rozwijającymi się w spektrum autyzmu
- zainteresowanie tematem ASD, chęci poszerzania wiedzy w tym obszarze
- łatwość nawiązywania kontaktu i budowania relacji z dziećmi
- umiejętność tworzenia scenariuszy zajęć
- kreatywność, elastyczność, otwartość na indywidualizm dziecka
- umiejętności plastyczne/ muzyczne – pomocne w prowadzeniu zajęć
- pozytywne nastawienie i autentyczna satysfakcja z pracy z dziećmi
- dojrzałość emocjonalna, umiejętność stawiania i przestrzegania granic
- poszanowanie potrzeb dzieci i rodziców, empatia
- dobra organizacja pracy własnej i umiejętność pracy zespołowej
- chęć podnoszenia zawodowych kwalifikacji i rozwijania warsztatu pracy
Mile widziane:
- znajomość języka angielskiego – będzie dużym atutem
To oferujemy:
- jesteśmy aktywnymi współtwórcami wyjątkowego projektu zorientowanego na wielokierunkowe wsparcie rozwoju dzieci w spektrum autyzmu i ich rodzin
- stawiamy na merytoryczny rozwój w obszarze potwierdzonych technik terapeutycznych osób rozwijających się w spektrum autyzmu, szkolimy specjalistów w modelu NPDC
- dajemy pełne merytoryczne wsparcie, superwizję i zachęcamy do podnoszenia zawodowych kwalifikacji
- szanujemy się wzajemnie, jesteśmy uważni i otwarci
- stawiamy ambitne, ale realne cele indywidualne i zespołowe, wspólnie celebrujemy nasze sukcesy
- pracujemy w oparciu o umowę o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy
- mamy możliwość korzystania z pakietu prywatnej opieki medycznej

  • Praca Warszawa
  • Psycholog Warszawa
  • Pedagog Warszawa
  • Pedagog specjalny Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 929
    20 567