INSPEKTOR / SEKCJA OCHRONY FIZYCZNEJ / ODDZIAŁ OCHRONY INFORMACJI NIEJAWNYCH (NR 2490)
  • Bydgoszcz
Bydgoszcz, Józefa Dwernickiego 1, 85-915 Bydgoszcz, powiat: m. Bydgoszcz, woj: kujawsko-pomorskie
Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
12. 9. 2024
od 5 806 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

Zakres obowiązków:
1) zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego informacji niejawnych w Inspektoracie, w tym:
a) określanie poziomu zagrożeń związanych z nieuprawnionym dostępem do informacji niejawnych oraz stosowanie odpowiednich do tego poziomu środków bezpieczeństwa fizycznego,
b) organizowanie stref ochronnych oraz systemu wejść i wyjść z tych stref,
c) określanie uprawnień dostępu do tych stref;
2) prowadzenie nadzoru nad systemem ochrony fizycznej informacji niejawnych Inspektoratu;
3) uaktualnianie Planu ochrony informacji niejawnych oraz pozostałej dokumentacji wymaganej przepisami w zakresie ochrony fizycznej;
4) opracowywanie projektów dokumentów dotyczących ochrony fizycznej informacji niejawnych;
5) realizowanie zadań związanych z ochroną informacji niejawnych podczas wykonywania umów lub zadań przez przedsiębiorców na terenie Inspektoratu, w tym:
a) udział w opracowywaniu umów i instrukcji bezpieczeństwa przemysłowego dotyczących zlecania przedsiębiorcy wykonania umów lub zadań związanych z dostępem do informacji niejawnych,
b) sprawowanie nadzoru, szkolenie i doradztwo w zakresie wykonywania przez przedsiębiorców realizujących umowy lub zadania na terenie Inspektoratu w zakresie obowiązku ochrony informacji niejawnych wytworzonych lub przekazanych przedsiębiorcy w związku z realizacją umowy lub zadania.
Zatrudnienie: październik 2024 r.
Rodzaj umowy: umowa na czas określony (zastępstwo na czas nieobecności pracownika).

Inne wymagania
Wymagania konieczne:
1. Wykształcenie: średnie
2. Doświadczenie zawodowe: min. 3 lata pracy zawodowej (1 rok jeśli wykształcenie wyższe).
Wymagania dodatkowe:
1. Znajomość przepisów prawa w zakresie ochrony informacji niejawnych:
a) Ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2023 r., poz. 759 t.j.),
b) Zarządzenie Nr 58/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie szczególnego sposobu organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz innych niż kancelaria tajna komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za przetwarzanie informacji niejawnych, sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych (Dz. Urz. MON z 2017 r., poz. 226),
c) Zarządzenie Nr 59/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie doboru i stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego do ochrony informacji niejawnych (Dz. Urz. MON z 2017 r., poz. 227),
d) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie środków bezpieczeństwa fizycznego stosowanych do zabezpieczania informacji niejawnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 683 z późn. zm.),
e) Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 grudnia 2013 r. w sprawie szczegółowych zadań pełnomocników ochrony w zakresie ochrony informacji niejawnych w jednostkach organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych (Dz. U. z 2022 r., poz. 322),
f) Decyzja Nr 77/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 czerwca 2020 r. w sprawie zasad używania urządzeń do przetwarzania obrazu i dźwięku oraz organizacji ochrony informacji niejawnych podczas przedsięwzięć realizowanych w komórkach i jednostkach organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych (Dz. Urz. MON z 2020 r., poz. 94);
2. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem i znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint).
3. Umiejętność pracy w warunkach stresowych, operatywność i samodyscyplina.
4. Komunikatywność, realizacja publicznych wystąpień oraz umiejętność pracy w zespole.

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę w zastępstwie

System wynagradzania
Czasowo-premiowy ze staw. mies

Zmianowosc
jedna zmiana

Wyksztalcenia
średnie ogólnokształcące

  • Praca Bydgoszcz
  • Pracownik ochrony Bydgoszcz
  • Inspektor Bydgoszcz
  • Technik ochrony środowiska Bydgoszcz
  • Specjalista ds. ochrony zdrowia Bydgoszcz
  • Specjalista ds. ochrony danych Bydgoszcz
  • Broker informacji Bydgoszcz
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Bydgoszcz
  • Bydgoszcz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536