Ekspert ds. ryzyk finansowych (m/k)
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska
BUDIMEX S.A.
27. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Oferujemy:

  • System premiowy
  • Dzień wolny w urodziny
  • Ubezpieczenie na życie
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Sekcje sportowe
  • Wymiany międzynarodowe
  • Ciekawy program szkoleń
  • Platformę z benefitami MyBenefit
  • Programy rozwojowe dedykowane dla kobiet
  • Dobrą atmosferę w pracy

Twoje przyszłe zadania:

  • analiza ryzyk finansowych (ryzyko kursowe, ryzyko stopy procentowej, ryzyko płynności) i ryzyk cen wybranych surowców,
  • zarządzanie ekspozycją na ryzyko kursowe i ryzyko stopy ‎procentowej, znajomość różnych metod i sposobów zarządzania ryzykiem,
  • opiniowanie umów z klientami i podwykonawcami w zakresie kwestii związanych z ryzykiem kursowym; proponowanie strategii zabezpieczających,
  • tworzenie prognoz płynności i analiz cash flow w krótkim i długim horyzoncie ‎czasu,
  • zawieranie transakcji na rynku finansowym,
  • ‎przygotowywanie wycen instrumentów pochodnych (FX FORWARD, ‎FX OPTION, IRS, CIRS), tworzenie modeli wycen, ‎
  • odpowiedzialność za bankową dokumentację kredytową dotyczącą instrumentów ‎pochodnych (ISDA) oraz instrumentów rynku pieniężnego (depozyty, transakcje ‎FX SPOT).

Nasze oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, najlepiej o specjalności: finanse ‎przedsiębiorstw, bankowość lub finanse międzynarodowe,
  • 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym powyżej 2 lat pracy na podobnym stanowisku, najlepiej w dziale skarbu lub innym dziale odpowiedzialnym za zarządzanie ryzykami finansowymi (w szczególności ryzykiem kursowym) w dużym przedsiębiorstwie lub w dziale skarbu banku komercyjnego. Przydatne będzie również doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym,
  • doskonała znajomość stosowania rynkowych instrumentów finansowych służących ‎zabezpieczaniu ryzyk finansowych,
  • doskonała znajomość finansowych serwisów informacyjnych ‎‎(Reuters lub Bloomberg),
  • ‎zaawansowany warsztat analityczny; praca z arkuszem kalkulacyjnym Excel na poziomie zaawansowanym,
  • bardzo dobra znajomość zasad funkcjonowania lokalnego rynku finansowego i jego ‎instytucji finansowych,
  • biegłe posługiwanie się kategoriami bilansowymi, rachunku wyników oraz ‎cash flow,
  • ‎bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

  • Praca Warszawa
  • Ekspert przyrodniczy Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Specjalista ds. marketingu Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Specjalista ds. transportu Warszawa
  • Specjalista ds. HR Warszawa
  • Specjalista ds. turystyki Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    112 795
    20 210