Cloud Data Engineer – sektor finansowy
  • Łódź
Łódź, Łódź, Polska
Sii Polska
8. 9. 2024

Dołącz do projektu realizowanego w obszarze płatności jako Data Engineer. Zespół odpowiada za tworzenie, rozwijanie i utrzymanie globalnej platformy danych, integrującej informacje o płatnościach i terminalach z różnych systemów źródłowych na całym świecie.

Specjaliści zajmują się ekstrakcją, transformacją oraz dostarczaniem danych użytkownikom końcowym w określonych formatach. Kluczowym elementem pracy jest komunikacja z użytkownikami biznesowymi, właścicielami danych oraz interesariuszami w celu doprecyzowania wymagań dotyczących danych, ich formatu i metod dostarczania.

Jeśli chcesz pracować z pasjonatami technologii i mieć wpływ na tworzenie przełomowych rozwiązań, aplikuj do nas już dziś!

Twoje zadania:

  • Budowanie i projektowanie rozwiązań Data Lake i DWH
  • Automatyzowanie oraz optymalizowanie procesów przetwarzania danych
  • Łączenie danych z różnych systemów źródłowych (bazy danych, pliki, API) w jedno spójne środowisko analityczne
  • Rozwijanie procesów ekstrakcji, transformacji oraz ładowania danych (ETL) z różnych źródeł
  • Ścisła współpraca z interesariuszami biznesowymi
  • Rozwijanie i optymalizacja środowiska chmurowego pod kątem wydajności i niezawodności

Wymagania:

  • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Bardzo dobra znajomość języków SQL i Python oraz narzędzia Spark/PySpark
  • Doświadczenie w budowaniu skalowalnych, działających w czasie rzeczywistym i wysokowydajnych rozwiązań typu Data Lake
  • Umiejętność rozwijania procesu ETL w różnych narzędziach (SSIS, ADF, IPC)
  • Znajomość rozwiązań chmurowych (Azure, AWS, GCP)
  • Doświadczenie w projektach związanych z migracją danych z on-premise do chmury (bazy danych: Oracle, PostgreSQL, MS SQL)
  • Umiejętność swobodnej komunikacji w języku angielskim

  • Praca Łódź
  • Pośrednik finansowy Łódź
  • Doradca finansowy Łódź
  • Analityk finansowy Łódź
  • Dyrektor finansowy Łódź
  • Łódź - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536