Chief Accountant
  • Wroclaw
Wrocław, Wroclaw, Polska
HAYS POLAND Sp. z o.o.
15. 5. 2022

Dla naszego klienta działającego na arenie międzynarodowej, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko – „Główna Księgowa/Główny Księgowy”

Lokalizacja: Środa Śląska

Informacje o firmie

To jedna z najbardziej innowacyjnych firm produkujących szyby klasy premium dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkty firmy znajdują zastosowanie w pojazdach najbardziej wymagających koncernów motoryzacyjnych, m.in. dostarczane szyby do obecnego modelu Mercedes Klasa S. Firma posiada 8 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych.

Zakres obowiązków

Poszukujemy osoby, która będzie odpowiedzialna za poprawność dokumentacji finansowej i księgowej, sporządzanie miesięcznych i rocznych sprawozdań finansowych wg określonych standardów oraz nadzór i przygotowanie deklaracji CIT, VAT, VAT-UE, GUS, INTRASTAT oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych. Do obowiązków będzie również należało nadzór nad dekretacją i księgowaniem dokumentów, zamykanie okresów finansowych zgodnie ze standardami firmy, prowadzenie miesięcznych przeglądów kont bilansowych, ustanowienie i monitorowanie procedur kontroli księgowań, współpraca z instytucjami zewnętrznymi, w tym US, GUS, NBP, banki oraz z audytorem zewnętrznym w trakcie audytów.

Wymagania

Nasza oferta jest skierowana do osób, które mają doświadczenie na podobnym stanowisku w międzynarodowej firmie produkcyjnej. Osoba na tym stanowisko powinna znać polskie ustawy o rachunkowości, międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej, prawo podatkowe oraz pakiet MS Office. Ważna jest również umiejętność pracy na planie kont wg standardów polskich i korporacyjnych.

Oferujemy

Dołączając do nas otrzymasz: pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie międzynarodowej, dużą samodzielność oraz odpowiedzialność w realizacji zadań, możliwość rozwoju zawodowego oraz atrakcyjne warunki zatrudnienia.