Backend Software Engineer – Golang
  • Kraków
Kraków, Kraków, małopolskie, Polska
HAYS
6. 6. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Kraków
NR REF.: 1186422

Hays IT Contracting to współpraca oparta na zasadach B2B. Nasza firma dopasowuje specjalistów IT do najciekawszych projektów technologicznych na rynku.Dołącz do grona 500 zadowolonych Kontraktorów i pracuj dla Klientów Hays!
Obecnie dla naszego Klienta poszukujemy Kandydatów na stanowisko:
Golang Developer
Lokalizacja: Kraków/WarszawaPraca zdalna: 100%Rodzaj umowy: kontrakt (B2B przez Hays Poland)Współpraca:  długofalowaStawka: do 140PLN/h netto + VATGodziny pracy: standardowe

Stack technologiczny:

  • języki: Golang / Javascript / Typescript / Node
  • frameworki: Gin / React / Fastify / Styled Components / Turbo / Storybook
  • API: GraphQL / REST / gRPC
  • bazy danych: MongoDB / AuroraDB / Redis / SOLR
  • deployment: GitHub / GitHub Actions / K8s / ArgoCD
  • dystrybucja: AWS CloudFront / Lambda@Egde / Varnish / ELB / Traefik / Nginx
  • testy: Selenium (Grid) / Cucumber / Appium / Chai / Webdrive / Sauce Labs / Xray

Dołączając do zespołu możesz liczyć na kontakt z nowoczesnymi technologiami backendowymi w połączeniu z nutką devopsowania oraz na silne wsparcie doświadczonych programistów oraz architekta!
Klient tworzy nowoczesne systemy obsługujące milionowe odsłony, przez co musisz wiedzieć  jak działa cache na różnych warstwach, mieć świadomość zalet i wad skalowania aplikacji jak i umieć wskazać różnice architektury monolitycznej czy mikroserwisowej.

Czym będziesz się zajmował:
  • Utworzeniem repozytorium i skonfigurowania aplikacji
  • Pisaniem kodu spełniającego potrzeby biznesowe w ulubionej technologii
  • Tworzeniem testów, weryfikowanych w procesie wdrażania, m.in. przez Sonar Cloud
  • Skonfigurowaniem deploymentu na kubernetesowy klaster oraz dbaniem o proces wdrażania Twojej własnej zmiany
  • Pomocą w budowaniu architektury aplikacji, użycia narzędzi lub przygotowaniu konceptów rozwiązań
  • Dokumentowaniem trudnych technologicznych decyzji w postaci dokumentacji lub ADR (Architecture Decision Record)
  • Utworzeniem prostej lambdy

Główne wyzwania technologiczne, z jakimi mierzy się klient na co dzień, to m.in.:
  • Tworzenie aplikacji obsługujących bardzo duży ruch (średnio kilkaset milionów odsłon w skali miesiąca oraz kilkaset tysięcy na minutę w pikach)
  • Tworzenie przejrzystej architektury usług umożliwiającej efektywny rozwój i utrzymanie aplikacji
  • Zapewnienie wysokiej wydajności aplikacji klienckiej
  • Zapewnienie wysokiej dostępności serwisu
  • Zapewnienie wysokiej jakości oprogramowania, a co za tym idzie bezpiecznych
  • wdrożeń i stabilnej produkcji
  • Budowa rozwiązań optymalnych dla SEO

Platforma oparta jest o komponentową architekturę, której głównymi elementy mi są:
  • CMS
  • Content API
  • Design System
  • Web renderer
  • Content Distribution Infrastructure
  • Content Syndication

Co otrzymasz:
  • Długofalową współpracę z Klientem realizującym projekty dla największych graczy z sektora bankowego, ubezpieczeniowego, telco i nie tylko
  • Pracę przy usługach o 100% rozpoznawalności
  • Kompetentny, zgrany zespół, otwarty na dzielenie się wiedzą
  • Nowoczesny stack i mocne kompetencje w zespole
  • Pracę przy budowie nowych aplikacji oraz wpływ na decyzje technologiczne
  • Komputer firmowy MacBook Pro klasy high-end
  • Dostęp do platformy e-learningowej (Udemy Business / Frontend Masters / AWS Masters)
  • Standardowe benefity – preferencyjne stawki pakietów LuxMed i Multisport
  • Decydując się na współpracę via Hays, otrzymujesz również możliwość pracy w przyszłości dla wielu innych wiodących klientów Hays

Czego oczekujemy:
  • Min. 5 lat doświadczenia w IT z wykorzystaniem Golang
  • Znajomości baz danych (mongodb, mysql)
  • Znajomości cache (Redis, Memcached, Varnish)
  • Znajomości kolejki (RabbitMQ)
  • Znajomości API RESTful oraz GraphQL
  • Znajomości protokołu HTTP/2
  • Znajomości konteneryzacji (Docker)
  • Znajomości CI/CD (preferowany: Github Actions)
  • Znajomości usługi AWS Cloud (Lambda, DynamoDB, ELB, Cloudfront, S3)
  • Znajomości orchestracji (k8s/EKS)
  • Umiejętności pisania testów jednostkowych oraz integracyjnych
  • Znajomości zagadnień optymalizacji
  • Znajomości ęzyka angielskiego na poziomie umożliwiającym korzystanie z dokumentacji
  • Podejścia “will-do” - otwartość na niepoznane dotychczas języki i technologie

Jak będzie wyglądał proces rekrutacyjny:
  • Twoje CV trafi do weryfikacji przez Rekrutera Hays
  • Rekruter skontaktuje się z Tobą telefonicznie – 15-minutowa rozmowa o projekcie i Twoim doświadczeniu
  • Rozmowa techniczna z Klientem – spotkania online (Etap 1 - Weryfikacja kompetencji technicznych. (2h); Etap 2 - Spotkanie z Szefem Zespołu (45 min)
  • Oferta
  • Witamy w projekcie!

  • Hays Poland sp. z o.o. jest agencją zatrudnienia zarejestrowaną w rejestrze prowadzonym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 361

  • Praca Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 956
    15 055