Architekt Korporacyjny / Architektka Korporacyjna
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Centralny Ośrodek Informatyki
7. 8. 2024

W COI nie mamy owocowych czwartków, za to zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie i dbamy o dobrą atmosferę pracy. W dodatku robimy coś ważnego: budujemy systemy, które ułatwiają korzystanie z usług publicznych. Jesteśmy „tymi od mObywatela”. Ty też możesz mieć m.in. w nim swój udział!

Zakres obowiązków

  • Tworzenie i utrzymywanie kompleksowej architektury IT organizacji, opracowywanie długoterminowych planów architektury systemów, które wspierają cele biznesowe, dokumentowanie i aktualizowanie architektury technicznej
  • Definiowanie i wdrażanie strategii technologicznych zgodnych z celami biznesowymi, monitorowanie trendów technologicznych i ocenianie ich potencjalnego wpływu na organizację
  • Monitorowanie i wspieranie realizacji projektów technologicznych, ocena i akceptacja rozwiązań technicznych proponowanych przez zespoły produktowe, weryfikowanie, czy implementacje są zgodne z założonymi standardami architektonicznymi
  • Analiza istniejących systemów i rekomendowanie usprawnień
  • Identyfikacja obszarów ryzyka technologicznego i proponowanie rozwiązań zapobiegawczych, przeprowadzanie audytów technologicznych i ocena efektywności systemów
  • Współpraca z różnymi działami w celu optymalizacji procesów i systemów, koordynowanie działań między zespołami technicznymi i biznesowymi
  • Udział w spotkaniach strategicznych i doradzanie kierownictwu w kwestiach technicznych
  • Opracowywanie raportów technicznych i prezentacji dla zarządu, dokumentowanie procesów, architektury systemów oraz rekomendacji technologicznych, utrzymywanie bazy wiedzy na temat architektury korporacyjnej, standardów i najlepszych praktyk

Poszukiwane kompetencje

  • Minimum 5 lat doświadczenia jako architekt korporacyjny lub architekt IT
  • Minimum 10 lat doświadczenia w projektach związanych z wytwarzaniem oprogramowania
  • Wykształcenie techniczne - informatyka, inżynieria oprogramowania lub pokrewne
  • Doskonała znajomość notacji UML, BPMN, Archimate
  • Umiejętność identyfikacji (stan as-is), projektowania (stan to-be) kompleksowych architektur korporacyjnych organizacji
  • Praktyczna znajomość narzędzi klasy CASE - Enterprise Architect, również pod kątem ich konfiguracji i zarządzania
  • Praktyczna znajomość produktów architektury korporacyjnej - pryncypia architektoniczne, architektury referencyjne, roadmapa technologiczna
  • Bardzo dobra znajomość cyklu wytwarzania oprogramowania - SDLC
  • Bardzo dobra znajomość wzorców architektonicznych oraz integracyjnych, m.in. Mikroserwisy, SOA, Serverless, CQRS, API Gateway
  • Znajomość technik modelowania procesów biznesowych, projektowania i wytwarzania aplikacji oraz integracji
  • Umiejętność efektywnej współpracy z zespołami wytwórczymi, utrzymaniowymi, kadrą zarządzającą oraz innymi interesariuszami
  • Zdolność do myślenia kreatywnego i proponowania innowacyjnych rozwiązań oraz przystępnego komunikowania złożonych koncepcji
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, min. C1

Mile widziane:

  • Doświadczenie w projektach z sektora publicznego
  • Praktyczne doświadczenie w modelowaniu w notacji Archimate
  • Znajomość procesów zarządzania architekturą korporacyjną
  • Znajomość cyklu wytwarzania oprogramowania uwględniającego aspekty bezpieczeństwa - SSDLC
  • Praktyczna znajomość TOGAF i/lub innych metodyk zarządzania architekturą korporacyjną
  • Znajomość nowych technologii i trendów (AI, BlockChain, Cloud Computing, Big Data) oraz praktycznych sposobów ich zastosowania
  • Doświadczenie w pracy w środowisku multi-cloud
  • Poświadczenia umożliwiające dostęp do danych niejawnych

Oferujemy

  • Pracę w największej w Polsce firmie IT tworzącej usługi, które ułatwiają życie obywatelom – Tobie, Twoim znajomym, rodzinie
  • Zatrudniamy na podstawie umowy o pracę [24 000 - 29 000 PLN brutto​​​
  • Oferujemy pracę w hybrydową
  • Nowoczesne i komfortowe biuro blisko Dworca Zachodniego
  • Bezpłatny parking podziemny dla pracowników, w którym zostawisz swój samochód, motocykl, rower, hulajnogę…
  • Elastyczne godziny pracy, zaczynasz dowolnie między 7:00 a 10:00
  • Możliwość wyjścia w ciągu pracy, dzięki systemowi szybkich wyjść prywatnych
  • Szkolenia wewnętrzne, dofinansowanie do szkoleń zewnętrznych
  • Możliwość ubiegania się o dofinansowanie do studiów
  • Jasna ścieżka kariery, możliwość awansu lub zmiany projektu – zdobywaj nowe doświadczenia w różnych zespołach – zmieniaj projekty, nie firmę
  • Pracę z ludźmi z różnymi kompetencjami, świetną ekspertyzą i szczerą pasją, szansa na naukę, rozwój i wymianę doświadczeń
  • Panuje u nas atmosfera wzajemnego wsparcia, mówimy sobie po imieniu
  • W biurze możesz pracować razem ze swoim czworonożnym przyjacielem

PREMIE I BENEFITY

  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • Premie uznaniowe
  • 65% kosztów uzyskania przychodu, dające realnie więcej $$ na koncie
  • Dofinansowanie do wakacji „wczasy pod gruszą”
  • Nagroda jubileuszowa po 5, 10 i 15 latach pracy
  • Dodatkowy, płatny czterotygodniowy urlop po trzech latach pracy w COI
  • Dodatkowy, płatny dzień wolny z okazji urodzin
  • Dofinansowanie do wyjść integracyjnych
  • Platforma kafeteryjna MyBenefit
  • Karta Multisport w ramach kafeterii MyBenefit
  • Pakiet medyczny w Luxmed
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do okularów (600 zł na zakup okularów, 300 zł na wymianę szkieł )
  • 2 dni w roku do wykorzystania na wolontariat
  • Wyprawka dla noworodka

  • Praca Warszawa
  • Architekt Warszawa
  • Architekt wnętrz Warszawa
  • Architekt krajobrazu Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    112 795
    20 210