Analityk ds. zielonej transformacji / ESG
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Bank Pekao
17. 10. 2024

1124667301

Obowiązki

  • Tworzenie raportów analitycznych związanych z tematyką sektora energii oraz zielonej transformacji / ESG.

  • Opracowywanie wsadów do innych raportów sektorowych identyfikujących kluczowe kwestie związane z ich zieloną transformacją, w tym tematyką ESG.

  • Reprezentowanie banku (w roli eksperta) podczas ważnych wydarzeń branżowych oraz spotkań z kluczowymi klientami korporacyjnymi.

  • Dostarczanie wartościowych insightów sektorowych (bieżące trendy rozwojowe, kluczowe zmiany w otoczeniu, analiza sytuacji finansowej, wyzwania i perspektywy, etc.) w odpowiedzi na zapotrzebowanie kluczowych jednostek biznesowych i Pionu Ryzyka. Wsparcie analityczne największych transakcji banku.

  • Udział w roli eksperta w strategicznych projektach banku związanych z tematyką ESG.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne.
  • Kilkuletnie doświadczenie w obszarze analiz sektora energetycznego lub tematyki ESG (mile widziane doświadczenie w firmie konsultingowej lub w sektorze finansowym).
  • Kompleksowe myślenie, kreatywność, skrupulatność i dokładność, terminowość, umiejętność strukturyzowania tematu, łatwość szybkiego uczenia się, umiejętność pracy pod presją czasu, otwarcie na dużą różnorodność zadań.
  • Zainteresowanie ekonomią, trendami zachodzącymi w polskiej i światowej gospodarce, zrozumienie struktury gospodarki (w tym jego kluczowych sektorów)
  • Biegła znajomość MS PowerPoint i MS Excel.

Oferujemy

  • Interesującą pracę w wiodącej i prestiżowej instytucji sektora bankowego, w zespole doświadczonych ekspertów makroekonomicznych i sektorowych.
  • Uczestnictwo w ciekawych projektach rozwojowych banku.
  • Połączenie pracy analityka z aktywnym wsparciem biznesu wiodącego banku korporacyjnego w Polsce.
  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i poszerzania wiedzy dzięki systemowi szkoleń i programów rozwojowych.
  • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych.

Źródło: Bank Pekao/Praca

  • Praca Warszawa
  • Analityk medyczny Warszawa
  • Analityk finansowy Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Specjalista ds. transportu Warszawa
  • Specjalista ds. HR Warszawa
  • Specjalista ds. turystyki Warszawa
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Warszawa
  • Specjalista ds. finansów Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    92 671
    16 662